ЗДО №1

Психологічна служба

Вас вітає практичний психолог Постнікова Світлана Володмирівна

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст першої категорії

Педагогічний стаж: 30 років

Педагогічне кредо: "Люби дитину, розумій дитину, поважай дитину,

• будь частиною життя дитини"

Освіта: в 1982 році закінчила Дніпропетровський хіміко-технологічний

• інститут за спеціальністтю "Інженер-технолог" і отримала повну вищу освіту;

• В 2004 закінчила Відкриту регіональну академію бізнесу та права ім.

• Н.Кручініної за спеціальністтю "Психолог"

Нагороджена дипломами, сертифікатами, грамотами:

Одним ізнайважливіших етапів розвитку дитини є дошкільний період життя. І саме тому психологічне забезпечення у дитячому садочку, навчання й виховання набувають великого значення у подальшому житті кожної особистості.

Якщо у вас виникнуть запитання,  на які ви не зможете самостійно знайти відповіді — вам допоможе психологічна служба дошкільного навчального закладу.

Графік консультацій:

вівторок 13.00 – 14.00

четвер 12.00 – 13.00

Основною метою практичного психолога в дошкільному закладі є формування, збереження та зміцнення психологічного здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу, ефективність якого залежить від результативності здійснення психолого-педагогічного супроводу.

У своїй роботі практичний психолог спирається на спеціальні знання про вікові закономірності й індивідуальні особливості психічного розвитку, про мотиви поведінки дитини, про психологічні умови становлення особистості. Таким чином, основною функцією практичного психолога є контроль психологічного розвитку дитини та максимальне сприяння цьому розвиткові.

Практичний психолог ДНЗ-ЦРД №1 визначає наступні пріоритетні напрями роботи:

• профілактика дезадаптації;
  • психологічна підготовка дітей до школи (вивчення передумов готовності дітей до школи, допомога дітям у розвитку функцій, необхідних для навчання у школі);
  • психологічний супровід дітей «групи ризику» всіх вікових категорій (такими, що мають проблеми в навчанні, емоційні розлади, порушення поведінки);
  • оптимізація навчально-виховного процесу (консультації та рекомендації педагогам та батькам за проблемами, психолого-педагогічні семінари, лекторій для батьків);
  • організаційно-методична робота (підготовка розвивальних та корекційних програм, програм психодіагностичних досліджень, психодіагностичного інструментарію).

Виходячи із зазначених пріоритетних напрямів діяльності психологічної служби закладу, основними завданнями  практичного психолога є:

1. Психологічний супровід дітей раннього віку.
  2. Психологічний супровід дітей старшого дошкільного віку та молодшого дошкільного віку.
  3. Активізація роботи практичного психолога з батьками та педагогами, як рівноправними учасниками навчально-виховного процесу, з метою підвищення їх психологічної грамотності та розвиток комунікативних здібностей.

Велике місце в діяльності психологічної служби закладу відводилося просвітницькій роботі з батьками та педагогами. З батьками були проведені батьківські збори на тему:

1. Адаптація дітей до умов дошкільного закладу.

2. Криза трьох років.

3. Культура поведінки – категорія моральна.

4. Психологічна готовність дітей до школи.

Протягом навчального року проводилися групові та індивідуальні консультації для батьків та педагогів з метою підвищення їх психологічної грамотності, а також пропаганди психологічних знань, створення сприятливих умов для гармонійного особистісного розвитку кожної дитини. В «Куточку психолога» систематично розміщувалися наочні консультації та типові рекомендації для педагогів та батьків з актуальних питань.

Важливе місце в діяльності практичного психолога дошкільного закладу займала організаційно-методична робота. Практичний психолог приймав активну участь у поширенні та впровадженні передового досвіду, а саме: систематично відвідував методоб’єднання практичних психологів міста, науково-практичні семінари в обласному центрі практичної психології.

Психологічна служба освіти активно розвивається в нашій країні і на даний час являє собою самостійну галузь психологічної науки і практики. Основи цього напрямку закладені в працях Б. Г. Ананьєва, Л. І. Божович, Л. С. Виготського, П. Я. Гальперіна, В. В. Давидова, А. В. Запорожця, А. М. Леонтьєва, М. І. Лісіної, Н. А. Менчинської, В. С. Мерліна, В. Н. Мясищева, С. Л. Рубінштейна, А. А. Смирнова, Б. М. Теплова, Д. Б. Ельконіна.
    І. В. Дубровіна вказує, що основною метою психологічної служби у освіті є психологічне здоров'я вихованців, оскільки його основою виступає повноцінний психічний розвиток на всіх етапах онтогенезу.

Сучасний дитячий садок - це дошкільний навчальний заклад, відвідуючи який діти засвоюють прийняті в суспільстві норми і правила поведінки, оволодівають соціальними навичками і різноманітними знаннями про навколишній світ, готуються до вступу до школи.